Yüz germe, yaşlanmayla birlikte yüzde meydana gelen deformasyonu ve sarkmaları gidermek amacıyla yapılan estetik ameliyat türüdür.

Yaşlanmayla birlikte yüzde sarkmaların oluşmasının temel sebebi yaşlanmaya bağlı olarak başta çene kemikleri olmak üzere yüz kemiklerinin erimesi ve cildin yüz kemiklerine bol gelmesidir. Sigara tüketimi ve gereğinden fazla güneş ışınlarına maruz kalınması da cildi olumsuz yönde etkilemekte, kırışıklıkları ve sarkmaları kalıcı hale getirmektedir.

Yüz germe ameliyatı, tüm yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde uygulanmaktadır.

Yüzdeki deformasyonu gidermek amacıyla yapılmakta olan yüz germe ameliyatında öncelikli olarak cildin kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemi yapılır. Ardından ciltte birikmiş olan yağ fazlalıkları alınır. Ciltteki yağ fazlalıklarının tamamı temizlendikten sonra yüz germe ameliyatı esnasında açılan tüm kesiler kapatılır.

Hastanın yüzündeki deformasyonun durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte yüz germe ameliyatları ortalama 3 ile 5 saat arasında sürmektedir. Yüz germe ameliyatından sonra yüzün dış etkenlerden korunması amacıyla koruyucu sargı kullanılmaktadır.

Yüz germe ameliyatından maksimum 7 gün sonra ameliyat esnasında yüze atılan dikişler tamamıyla ortadan kaybolmaktadır. Belirli bir süreç geçtikten sonra yüzdeki gerginlik hissi ve izler de tamamıyla ortadan kaybolmaktadır.

Yüz germe ameliyatından sonra da yüzdeki deformasyon devam edeceğinden yüz germe ameliyatının yapıldığı bölgede, belirli bir süreç geçtikten sonra yeni yüz germe ameliyatlarına ihtiyaç duyulabilmektedir.

İlgili Diğer Tedaviler

null

Burun Estetiği

null

Alın Germe

null

Dudak Estetiği

null

Göz Kapağı Estetiği

null

Kaş Kaldırma

null

Kulak Estetiği

null

Yüz Germe

null

Orta Yüz Gençleştirme

İlgili Videolar

Yüz Germe Ameliyatlarında Ne Amaçlanır, Nasıl Yapılır?

Yüz Gençleştirme Neden ve Nasıl Yapılır?