Yaşlanma, sigara, alkol tüketimi ve kötü yaşam koşulları kaş bölgesinde var olan dikey çizgilerin derinleşmesine ve kaşların sarkmasına sebep olur. Derinleşen çizgiler ve sarkan kaşlar yüzün yorgun ve yaşlı bir görünüme bürünmesine sebep olur.

Ameliyatı etkileyecek düzeyde rahatsızlığı olmayan, 40 yaş üzerindeki kadın – erkek herkese yapılabilmekte olan kaş kaldırma ameliyatı ile kaşlar kaldırılmakta, hastalar olduğundan çok daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Ortalama olarak 1,5-2 saat civarında sürmekte olan kaş kaldırma ameliyatı alın germe ameliyatı ile birlikte yapıldığında daha kalıcı sonuçlar vermektedir. Genel anestezi yöntemi uygulanarak yapılmakta olan kaş kaldırma ameliyatı sonrasında hastalar herhangi bir aksi durum olmadıkça aynı gün içinde taburcu edilebilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinde oluşan şişlik ve morluklar kısa bir süre sonra ortadan kalkmakta, hastalar ameliyat üzerinden bir iki hafta geçtikten sonra normal aktivitelerine geri dönebilmektedir. Fakat en az iki ay süreyle hastaların ağır sporlardan kaçınmaları gerekmektedir.

Kaşları kaldırarak kaşları yüzle uyumlu hale getirmek amacıyla yapılmakta olan kaş kaldırma ameliyatı estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır.

İlgili Diğer Tedaviler

null

Burun Estetiği

null

Alın Germe

null

Dudak Estetiği

null

Göz Kapağı Estetiği

null

Kaş Kaldırma

null

Kulak Estetiği

null

Yüz Germe

null

Orta Yüz Gençleştirme

İlgili Videolar

Tüm Estetik Operasyonlardan Sonra Bakım Nasıl Olmaldır?