Evli ve 3 çocuk babası olan Op. Dr. Burak Türkyılmaz, 1995 yılında girdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu.

Mezun olduktan sonra; 2002-2005 yılları arasında Almanya Köln’de St. Agatha Krankenhaus Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde, 2005-2009 yılları arasında yine Almanya Köln’de Media Park Klinik, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde, 2009-2010 yılları arasında ise Almanya’da Aachen Teknik Üniversitesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde aktif olarak çalıştı.

Op. Dr. Burak Türkyılmaz 18 Mart 2011’de Kuzey Ren Tabip Odası’nın Plastik Cerrahi Uzmanlık Sınavı’nı vererek Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu . Türkyılmaz, 2010-2011 yılları arasında Almanya Köln’de Media Park Klinik, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde çalıştı.

3 Ekim 2011’de Sağlık Bakanlığı’ndan Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi denkliği alan, Türkiye ve uluslararası platformda akademik çalışmalarına devam eden Op. Dr. Burak Türkyılmaz 2011 yılından bu yana İstanbul’da çalışmalarını sürdürmekte ve tüm ameliyatlarını Acıbadem Maslak Hastanesi’nde yapmaktadır.

Mesleki yaşantısında bütünsel yaklaşımı misyon edinmiş olan Op. Dr. Burak Türkyılmaz, kişiye özel ve bütünsel yaklaşım planıyla estetik cerrahi uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Bütünsel yaklaşımın, sadece kişilerin estetik amaçlı uygulamalar ile fiziksel deformitelerin giderilmesi olmadığını savunan Op. Dr. Burak Türkyılmaz, bu anlamda yaptığı operasyonların kişilerde aynı zamanda psikolojik ve/veya sosyal açıdan da olumlu katkılarının olduğuna inanmaktadır. Bugüne kadar yüzlerce başarılı operasyon gerçekleştirmiş olan Dr. Türkyılmaz, Türkiye’den ve dünyanın her bölgesinden gelen hastalarına bu yaklaşımıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Referans Formu


Güler yüzlü ve sabırlı

5,0 puan
Eylül 4, 2019

Nereden başlasam bilemiyorum. Kafamda bir çok soru işareti ile geldim Burak hocama sabırla ve hiç tereddütsüz sorularımı yanıtladı gözüm kapalı güvendim ve çok fazla teşekkür biriktirdim sizlere. Her şey için çok teşekkür ederim gerçekten 🙂

Esma d.