Dolgu tedavisi, yaşlanmayla birlikte ciltte oluşan kırışıklıkların gevşetilmesi, azaltılması ve yüzdeki çukurların doldurulması amacıyla uygulanan tedavi yöntemidir. Dolgu tedavisinde kullanılan dolgu maddelerinin tıbben hiçbir zararı yoktur.

Dolgu tedavisi ile cilt nemlendiğinden cildin su tutma kapasitesi de artmaktadır. Böylelikle cilt daha uzun süre nemli halini korur, kırışıklıklar olabildiğince gevşer ve azalır.

Cilde dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen dolgu tedavisinde genellikle anesteziye ihtiyaç duyulmamakta ve tedavi ortalama 30 dakika civarında sürmektedir. Uzman hekimler tarafından yapılması gerekli olan dolgu tedavisinden kısa bir süre sonra hastalar normal yaşamlarına geri dönebilmektedir.

Gözaltı kırışıklıklarının, alın çizgilerinin ve dudak köşelerindeki kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanan dolgu tedavisi, dudakların daha dolgun bir görünüme kavuşması amacıyla da uygulanmaktadır. Tedavi esnasında hasta herhangi bir acı hissi hissetmez.

Dolgu tedavisi sonrasında tedavinin uygulandığı bölgede çok kısa süreli şişme ve kızarıklar görülebilmektedir. Dolgu tedavisi sonrasında hastaların en az iki gün süreyle güneş ışınlarından ve aşırı soğuktan ciltlerini muhafaza etmeleri gerekmektedir.

İlgili Diğer Tedaviler

null

Botox

null

Scarlet-S

null

Dolgu

null

Pi-Somon DNA

null

ThermiRF

null

Saç Tedavisi

İlgili Videolar

Dolgu Kullanım Alanları, Etki Süresi ve Doğru Dolgu Nedir?