Yüzde mimiklerin oluştuğu deriye bağlı kaslar, yaşlanmanın etkisiyle yüzde kırışıklıkların oluşmasına sebep olur. Uyguladığımız botoks tedavi yöntemi ile yüz derisinin altında yer alan kaslar gevşetilmekte, kırışıklıklar azaltılarak yumuşatılmaktadır.

Yaşlanmayla birlikte yüzde kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanan botoks tedavi yönetiminin başarıya ulaşabilmesi için bazı temel kurallara uyulması gerekmektedir. Botoks tedavi sürecinin istenilen seviyede başarıya ulaşması düzenli seanslarla tedavinin uygulanmasına bağlıdır. Botoks tedavisi yüzdeki olumlu etkilerini anlık olarak göstermez.

Tedavi sürecini takiben yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi yönündeki olumlu etkiler minimum iki gün içerisinde kendini belli eder. Botoks tedavisi sonrasında en son halini alması minimum on günlük bir süreç gerektirmektedir.

Yüzdeki kas oranıyla botoks tedavisinde uygulan seans sayısı ve tedavi süresi doğru orantılıdır. Yüzdeki kas oranı arttıkça botoks seansları ve süreleri uzar. Tedavinin ilk başlangıç döneminde sık seanslar halinde devam eden botoks tedavisi belirli bir süreç geçtikten sonra seyrek seanslar halinde devam eder.

Son derece güvenli olan botoks tedavisi uzun yıllardır kozmetik alanında etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Göz çevreleri, alın, yüz ve burun bölgesindeki kırışıklar ve kaş kaldırma operasyonlarında botoks tedavisi etkin bir şekilde uygulanabilmektedir. Botoks tedavisinde kullanılan ilaç sadece botoks tedavisinin uygulandığı bölgede etkinliğini sürdürür. Tedavinin uygulanmadığı diğer kaslar tedavi sürecinde kullanılan ilaçlardan hiçbir şekilde etkilenmez.

Botoks tedavisi ortalama on dakikalık seanslar şeklinde devam etmektedir. Botoks tedavisi tamamlandıktan sonra minimum bir – iki saat süresince dik pozisyonda kalınmalı, zorlayıcı hareketlerden uzak durulmalıdır.

İlgili Diğer Tedaviler

null

Botox

null

Scarlet-S

null

Dolgu

null

Pi-Somon DNA

null

ThermiRF

null

Saç Tedavisi

İlgili Videolar

Botoks Kullanım Alanları ve Etki Süresi Nedir?